Zakład Fizyki Biomedycznej
Strona główna
Zespół
Badania
Aparatura
Seminaria
Publikacje
Nasze
konferencje
Aktywność
konferencyjna
Projekty
Programy
Najbliższe
wydarzenia
Linki
Kontakt

wizyta

od 2020-09-20


      Zakład Fizyki Biomedycznej powstał (listopad 2021) z przekształcenia Zakładu Fizyki Makromolekularnej, który został założony przez prof. dra hab. Stefana Jurgę w roku 1994. Od października 2016 kierownikiem Zakładu jest prof. dr hab. Maciej Kozak. Badania w naszym Zakładzie wiążą się z szeroko rozumianą fizyką biomedyczną, obejmując lipidy, żele, koloidy, materiały nieuporządkowane oraz ograniczone przestrzennie, jak również kopolimery blokowe. Stosujemy wiele różnych technik badawczych, jak na przykład spektroskopię NMR, reologię, spektroskopię dielektryczną, niskokątowe rozpraszanie rentgenowskie (SAXS), skaningową kalorymetrię różnicową (DSC) czy też symulacje komputerowe.

      Przedmiotem naszych badań polimerowych są w szczególności polimery tworzące szkła, polimery biodegradowalane, biopolimery, nanorurki węglowe czy też białka. W każdy piątek odbywa się seminarium zakładowe o godzinie 12:30. Do 2022-08-17 odbyło się 884 seminariów. Zapewniamy ciekawą tematykę badawczą dla magistrantów i doktorantów.

      Zakład prowadzi szeroką współpracę międzynarodową, m. in. z Instytutem Maxa Plancka do Badań Polimerowych w Mainz, z Instytutem Maxa Plancka do Badań Koloidalnych w Berlinie, z Instytutem Jožefa Stefana w Lubljanie, z Departamentem Chemii Fizycznej w Cambridge, z Departamentem Chemii Uniwersytetu Stanowego Północnej Karoliny (USA), z Departamentem Inżynierii Chemicznej i Petrochemicznej Uniwersytetu Stanowego Wyoming, oraz z Departamentem Fizyki Uniwersytetu w Lipsku.

 © Opisy i zdjęcia: Zakład Fizyki Makromolekularnej  | Ta stona używa ciasteczek
     Zaktualizowano: podstrony  2021-06-21  / bazę danych:   2022-05-30  by Webmaster: Zbigniew Fojud